Демонстраційна версія генерального плану

Генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується. Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п’ять років. Генеральний план м. Миколаєва розроблений згідно з договором № 536-01-2003 від 11.08.2003 р. та додаткової угоди № 1-2006 від 07.06.2006 р. між Управлінням архітектурної діяльності Миколаївського міськвиконкому – замовником та Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО» – генеральним проектувальником та затверджений рішенням Миколаївської міської ради від 18.06.2009 № 35/18.

Генеральний план населеного пункту складається з текстових та графічних матеріалів. Графічні та текстові матеріали Генерального плану було розроблено у 2007 році та складаються з: 12 графічних креслень, пояснювальної записки «Том 1» та пояснювальної записки до розділу «Промисловість. Аналіз стану промисловості території міста. Рекомендації по їх упорядкуванню та використанню». Всі зазначені матеріали Генерального плану міста Миколаєва мають гриф обмеженого доступу «Для службового користування».

Примітка: Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради у серпні 2020 року звертався до розробника містобудівної документації з метою зняття грифу обмеженого доступу з матеріалів Генерального плану у порядку встановленим законодавством, однак експертною комісією залишено гриф «Для службового користування» без змін. З лютого 2021 року клопотання департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради щодо зняття обмеження з Генерального плану міста Миколаєва знаходиться на розгляді у Міністерстві розвитку громад та територій України.